Жена, която си духа носа

Как да се измъкнеш от омагьосания кръг на вирусните инфекции?

Решението за целогодишно здраве се крие в природата.

 

Сигурно ти е втръснало да четеш поредната статия за вирусни инфекции, все едни и същи съвети и накрая нулев резултат. 

Е, тази статия не е точно такава. Ние няма да ти кажем какво да правиш стъпка по стъпка у дома за здраве през цялата година. 

Ще се опитаме да ти покажем една друга алтернатива, а именно природната. И по-конкретно как чрез натуралното лечение могат да се извадят изключителни ползи за здравето. 

Сега сипвай по една топла чаша чай (навън е студено все пак!) и да се залавяме за работа.

Симптоми 

Да, да наясно сме, че ги знаеш, но ние ще ги изброим пак:

  • Висока температура
  • Главоболие
  • Кашлица
  • Болки в гърлото
  • Умора
  • Запушен нос
  • Мускулни болки
  • Стомашни болки
  • Диария 
  • Повръщане 

Доста неприятно, а? Убедени сме, че поне веднъж в годината “лепваш” някой от горепосочените симптоми. Някои се оправдават с времето. Други със слабия си имунитет. Трети, че някой им е кихнал в лицето в градския транспорт и поредният вирус им е “влязъл” в носа.

Какъвто и довод да имаш, просто го остави настрана. И вземи превантивни мерки за своето здраве. 

Но първо нека уточним още нещо…

Кои са главните причинители на вирусните инфекции?

Въпреки, че можем да се повторим, е редно все пак да изясним кои са “заподозрените” виновници за всички неприятни симптоми, които изпитваме по време на настинка и грип.

  • Грипни вируси – предизвикват грип, който е особено опасен за деца и възрастни над 60 години. Причинители са на редица симптоми – рязко повишение на температурата, отпадналост, болки в гърлото, стомашно неразположение, хрема.
  • Риновируси – често причиняват настинка и са изключително разпространени.
  • Аденовируси – причиняват широк спектър от симптоми, включително кашлица и конюнктивит.
  • Коронавируси – вече са част от обичайните респираторни вируси, известни със своята способност да предизвикват инфекции, съпроводени с висока температура и др.

Всички тези групи вируси се разпространяват лесно в затворени пространства, особено през зимата, когато хората прекарват повече време заедно. 

Така, че подсилването на естествената защита на организма с витамини и минерали чрез пълноценно хранене, редовната хигиена на ръцете и честото проветряване на помещенията е задължителна базова грижа за здравето в сезона на вирусите. 

И както казва всяка баба: Обличай се дебело!

Защо се разболяваме често в 21 век?

Забързано ежедневие. Стрес. Нездравословна храна. По-малко движение. Вредни навици като тютюнопушене, алкохол, злоупотреба с лекарства. Можем да продължим още, но сме наясно, че си запознат добре.

В тази точка обаче ще засегнем стреса като ключов фактор за разболяването. Ще се запиташ защо?

С напредването на технологиите хората са станали все по-самовглъбени в това да се харесват, да отговарят на даден стандарт, да се впишат в определена среда и просто се отдалечават от реалността. Свръхабмициозността не е гаранция за успех, а по-скоро за бърнаут.

Когато мозъкът не почива нито една секунда, то ние го подлагаме на риск от претоварване. В този момент не осъзнаваме, че именно той е основният орган в човешкото тяло, който изпраща импулси до всички останали органи и може както да ни заздрави, така и да ни разболее.

Поради тази причина почивката е важна за здравето. Да обръщаме внимание на себе си и да бъдем поне малко егоисти също е полезно.

Да се вслушваме във вътрешния си глас и да усещаме какво не е наред с тялото ни е още по-полезно.

А най-полезно е, ако си създадем навик да живеем тук и сега, без да прескачаме времето. Просто да бързаме бавно. И да се наслаждаваме на момента. 

Така ще създадем неразривен баланс между ума и тялото си, премахвайки рискове от психически дисбаланс, който може да навреди и на физическото ни здраве.

Припомняме, че здравето идва отвътре навън и още по-важното, което трябва да запомним е, че идва от нашето мислене. А после и от действията, които предприемаме, за да бъдем здрави. Накратко – всичко си зависи от нас самите!

Ролята на имунитета и как да го държим силен през всеки сезон?

Имунитет. Дума, обсъждана многократно, независимо от сезона. Както знаем, той е нашият супергерой, който елиминира всеки вид вирус, бактерия или инфекция.  За да бъде силен през всеки сезон, е важно да бъде подсилен по естествен начин, така че да има постоянно, стабилно и балансирано действие. 

И стигнахме до момента, в който да ти разкрием “малката тайна” на натуралното лечение – оригиналните Шуслерови соли на д-р Вилхем Шуслер. 

С изцяло природния си произход солите имат множество полезни свойства за организма, както за превенция, така и за третиране на вече настъпили настинка и грип. Те подобряват минералния баланс в тялото, подпомагат лесното усвояване на полезните вещества от храната и подкрепят имунитета. 

Ето и конкретната Шуслерова програма за повишаване на имунната защита на организма: 

  • Сутрин по 3 таблетки: Шуслерова сол №3 – осигурява насищането на тъканите с кислород и така организмът има достатъчно енергия да се справя ефективно с атаките на вирусите и микробите.
  • Обед по 3 таблетки: Шуслерова сол №6 – укрепва защитните функции на лигавиците и подпомага прочистващите процеси в тялото. 
  • Вечер по 3 таблетки: Шуслерова сол №7 – действа успокояващо и хармонизиращо, и е особено нужна в период на излагане на силен стрес.

Приемът е поне за един месец, но спокойно може да се прилага продължително през зимните месеци и винаги в епидемиологична обстановка. При децата схемата е същата, но с прием от 2 таблетки от всяка сол дневно.

Въпреки че вирусите могат да бъдат доста коварни, то това не означава, че не могат да се уловят още в началото. Затова е важно да запомниш следното:

  • Обръщай внимание на мислите и тялото си. 
  • Почивай по-често и се зареждай с енергия. 
  • Подсилвай имунитета си чрез природни продукти като Шуслерови соли и хапвай здравословни храни, богати на витамини и минерали.

И не забравяй най-златното правило – об(л)ичай се!

 

Виж още: 

ГРИП vs НАСТИНКА – прилики и разлики

Шуслерови соли за лечение при COVID-19 и други остри вирусни инфекции 

Грип или друг вид вирусна инфекция?

Настинката – профилактика и лечение

Как да подкрепим имунната система и да запазим здравето си през зимните месеци

Полезни навици срещу грипа 

4 изненадващи факти за грипа